„Wypełniaj serce miłością jak kielich winem a cudowny zawrót głowy będzie trwał wiecznie”- taki cytat Sławomira Kuligowskiego przez przypadek wpadł mi w oko, kiedy przeglądałam strony z ciekawymi cytatami związanymi z winem, miłością… a propos zbliżających się Walentynek!


W naszej ofercie tego dnia – a zaczniemy świętować go już w najbliższy piątek 12.02, znajdziecie delikatne, musujące wino, które już po kilku pierwszych łykach spowoduje delikatny zawrót głowy ….będzie to jednak jak wyżej wspomniane – niezwykle cudowny zawrót głowy przepełniony  aromatem wiosennych kwiatów (a któż z nas nie życzyłby sobie wiosny?!?),aromatem świeżych jabłek czy też gruszek. W ustach zaś poczujemy przyjemnie odświeżający, mineralny finisz:) Kto pił już prosecco z naszej oferty – doskonale wie, jak przyjemne jest to wino! I właściwie nie trzeba go nikomu specjalnie reklamować, czego dowód składacie nam – Wy Nasi Klienci  sami  swoimi pozytywnymi opiniami i reklamą z „ust do ust”:)


Dziś wspomnę jeszcze tylko jak możemy cieszyć się smakiem prosecco w towarzystwie innych trunków…. i jak możemy mile spędzić walentynkowy wieczór ciesząc nasze podniebienie drinkami na jego bazie! Pierwszy z nich to połączenie prosecco z limoncello (włoski likier cytrynowy):


100-150 ml prosecco

40 ml limoncello

4-5 kostek lodu

połówka cytryny, pomarańczy lub limonki

Cytrusowy smak pobudzi Wasze kubki smakowe


W drugim możemy połączyć go z rumem w składzie:

30 ml rumu

15 ml soku z cytryny

15 ml syropu cukrowego

dodać 100 ml prosecco ( można nawet 200):)

Rozgrzewający drink, pobudzi Wasze zmysły


Kto już dziś nie może doczekać się lata, może połączyć 30 ml prosecco z dwiema gałkami lodów cytrynowych (można wykorzystać sorbet) i dodać 15 ml wódki oraz dwie kostki lodu.

Lodowe orzeźwienie z nutą alkoholu


Dla miłośników Martini Bianco proponujemy:

60 ml prosecco,

60 ml Martini

limonkę i kostki lodu:)

Klasyka w najlepszym gatunku


O Aperolu wspominać nie trzeba … bo ten znany jest chyba wszystkim! Aperol Spritz to połączenie prosecco z jasnoczerwonym napojem Aperol o zawartości 11% alkoholu – dodajemy odrobinę gazowanej wody – najlepiej nadaje się do tego nasza Jurajska , plasterek pomarańczy, kilka kostek lodu.. a przeniesiemy nasze myśli w inny nieco wymiar …..urlop, wakacje, miłe wspomnienie… ach…co to będą za Walentynki!!!

Smakowitych Walentynek życzy Agata 🙂